W niedzielę postanowiliśmy odnowić „ducha” i wykręciliśmy kawałek Puszczy Augustowskiej. Zapowiadały się tłumy a wyszło….. jak zwykle.
Poza stałą ekipą team’u VTS-u spotkaliśmy się z ponad dwudziestoosobowym zespołem znanych nam miłośników dwóch kółek. Jak zawsze pogoda dopisała, zarówno podczas trasy jak i na wyspie.
Uniesienia dostaliśmy za free natomiast obarzanki i strzelbawki zakupiliśmy na straganach. Posililiśmy się jeszcze będąc w Przewięzi „swojskim” rosołkiem i pokręciliśmy w stronę domu. Prawie „osiem dych pękło” a i 330 gramów tłuszczu wytopiło się z boczków. Obiad w domu wessał się samoistnie a braki płynu wchłaniam jeszcze dzisiaj.
Najważniejsze wrażenia z wycieczki to walory powonienia: rozkwitającego lasu, mijanych przydomowych sadów i niezwykle intensywnej zieleni wystrzelających zbóż.
Jak to w puszczy bywa odbyliśmy niezapowiedziane spotkania z mieszkańcami leśnych familii jeleni, jeżyków, komarów i mrówek.
Chwila zadumy i patriotyzmu przed głazem Uroczysko Powstańce i refleksja nad sensem przemijania na mostku upływającego czasu w nurcie rzeczki Blizna.
Co roku podobnie a jednak inaczej. Czas płynie a MY coraz mądrzejsi.
I tym optymistycznym akcentem kończę, zapraszając na kolejną wycieczkę już za rok.
Do zobaczenia na trasie!

Categories: Wycieczki

0 thoughts on “Już po raz czwarty kręciliśmy Studzieniczną”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Wycieczki

Wstąpił do… Augustowa. Po drodze mu było!

Do dzisiaj sądziłem, że zamieszkiwanie w siedemdziesięciotysięcznym mieście to zaleta. Bo wszędzie blisko i bez większego tłoku. Jednak według teorii jednego z moich kolegów – czytaj Marka O – dojazd do pracy rowerem i pokonanie Read more...

Wycieczki

Codzienna dawka rowerowych emocji

Aura za oknem może i nie rozpieszcza spacerowiczów jednak dla rowerzystów warunki są węcz idealne. Utrzymujące się 12 stopni i delikatne słońce sprawiają, że wkładany wysiłek i zmęczenie są odczuwane minimalnie. W kończącym się już Read more...

Wycieczki

Proste spojrzenie na krzywą wieżę

Wystarczy jeden weekend na to, aby wyskoczyć do Pizy i objechać ją rowerem. Lotnisko prawie w centrum a wypożyczalnie rowerów tuż obok. Tani wylot, tak samo wyżywienie i wypożyczenie roweru. Do centrum, ni mniej, ni Read more...