Dzisiejszy poranek był raczej rześki. Warunki jak na pielgrzymkową hostelową „pustelnię” umiarkowane. Śniadanie szybkie. A w drodze – „przygody”.
Rower wyposażyłem w nowe opony jeszcze w kraju, dlatego też wykluczyłem „drogowe niespodzianki”. Jednak na wyprawie jak w piosence „wszystko się może zdarzyć”. Wyruszyłem w strugach deszczu, które po kilku kilometrach przerodziły się w ulewę. Moim wybawieniem okazał się most a właściwie przestrzeń pod nim bo tam znalazłem schronienie. Samotność budzi refleksje. Zamieszkać pod mostem? Bez czynszu, remontów, opału i ogrodzeń. Bezgraniczna Wolność!
Jednak zimny podmuch wiatru szybko otrzeźwił mi umysł. Zziębnięty, opatulony w zieloną nieprzemakalną „zbroję” ruszyłem w kierunku dzisiejszego celu. Przede mną zamajaczył znak z kierunkiem i odległością – Leon 130 km! Pierwszy nieoczekiwany przystanek nastąpił szybciej niż zaplanowałem. Po dwóch godzinach jazdy złapałem „gumę”.
Kilkaset metrów pchania mojego „domku ślimaka” do zakładu „vulcanización” i… Jestem uratowany. Mogę kontynuować podróż.

„Podczas takiej wyprawy człowiek na nowo uczy się doceniać proste rzeczy jak smak i aromat gorącej herbaty którą popija, świeże pieczywo jedzone z oliwą, albo możliwość nałożenia suchych skarpetek” – cyt. sms-a Marka.

Właśnie dotarł do Leon’e i jak określił „przedziera się przez miejską dżunglę” do miejsca odpoczynku. Jest godz. 21.30, my w domowych pieleszach a on na pielgrzymim szlaku. Ciepłej kąpieli i pościeli – życzymy. I jak mawiał „klasyk” kolację zjedz na śniadanie będziesz miał więcej czasu na sen – ”

Categories: AktualnościWycieczki

0 thoughts on “Dzisiejszy poranek był raczej rześki.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Wycieczki

Kerkira miastem Artemidy i Spirydion’a

Stolica Korfu – Kerkira to bogata mozaika kultur, religii i narodowości. Niby Grecy a jednak Rzymianie czy może Fenicjanie…? Francuzi czy Brytyjczycy..? Różnorodność wśród mieszkańców Korfu wynika oczywiście z jej wielowiekowej historii. Stolica, jak i Read more...

Współpraca

Pielgrzymkowy bonus serwisowy

Wszystkich wyjeżdżający na Pierwszą Rowerową Pielgrzymkę z Wilna do Suwałk informujemy, że zaprzyjaźniony sklep i serwis rowerowy „Markowe rowery” przy ul. Reja 46 w Suwałkach, ma dla nas promocję i rabaty. Każdy kto do poniedziałku Read more...

Wycieczki

VTS podbija Amerykę! cz. II

Sierpień Budapesztem stoi i basta! Nasza apka już kilkakrotnie bawiła w Budzie i Peszcie ale tym razem przepłynęła 20 kilometrów Dunajem! Wsiedliśmy do „tramwaju wodnego” aby przedostać się na drugą stronę rzeki, w okolice parlamentu. Read more...