Dzisiejszy poranek był raczej rześki. Warunki jak na pielgrzymkową hostelową „pustelnię” umiarkowane. Śniadanie szybkie. A w drodze – „przygody”.
Rower wyposażyłem w nowe opony jeszcze w kraju, dlatego też wykluczyłem „drogowe niespodzianki”. Jednak na wyprawie jak w piosence „wszystko się może zdarzyć”. Wyruszyłem w strugach deszczu, które po kilku kilometrach przerodziły się w ulewę. Moim wybawieniem okazał się most a właściwie przestrzeń pod nim bo tam znalazłem schronienie. Samotność budzi refleksje. Zamieszkać pod mostem? Bez czynszu, remontów, opału i ogrodzeń. Bezgraniczna Wolność!
Jednak zimny podmuch wiatru szybko otrzeźwił mi umysł. Zziębnięty, opatulony w zieloną nieprzemakalną „zbroję” ruszyłem w kierunku dzisiejszego celu. Przede mną zamajaczył znak z kierunkiem i odległością – Leon 130 km! Pierwszy nieoczekiwany przystanek nastąpił szybciej niż zaplanowałem. Po dwóch godzinach jazdy złapałem „gumę”.
Kilkaset metrów pchania mojego „domku ślimaka” do zakładu „vulcanización” i… Jestem uratowany. Mogę kontynuować podróż.

„Podczas takiej wyprawy człowiek na nowo uczy się doceniać proste rzeczy jak smak i aromat gorącej herbaty którą popija, świeże pieczywo jedzone z oliwą, albo możliwość nałożenia suchych skarpetek” – cyt. sms-a Marka.

Właśnie dotarł do Leon’e i jak określił „przedziera się przez miejską dżunglę” do miejsca odpoczynku. Jest godz. 21.30, my w domowych pieleszach a on na pielgrzymim szlaku. Ciepłej kąpieli i pościeli – życzymy. I jak mawiał „klasyk” kolację zjedz na śniadanie będziesz miał więcej czasu na sen – ”

Categories: AktualnościWycieczki

0 thoughts on “Dzisiejszy poranek był raczej rześki.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Wycieczki

„Mały Madryt”, czyli wielkie Porto!

Porto to miasto zupełnie odmienne od Lizbony. Już od pierwszych kroków przemierzonych po starówce w oczy rzucają się wszechobecne azulejos. M…isternie obłożone świątynie, dworce, budynki miejskie i domy. Glazurowe płytki zawierają motywy historyczne, jak również Read more...

Wycieczki

Wichrowe łąki, lasy i wzgórza

Weekend w całym kraju upłynął pod kątem wichur, połamanych drzew i urwania chmury. Podobna aura nie ominęła również nas, chociaż może nie w aż tak dramatycznym wymiarze. Podnieśliśmy rękawicę rzuconą przez Naturę i wyruszyliśmy na Read more...

Wycieczki

Suwałki – Różanystok

Ponad 10 tysięcy kalorii spalonych podczas 200 – kilometrowej trasy wzdłuż czystych rzek pojezierza suwalsko-augustowskiego. Jak zapowiadaliśmy we wcześniejszych wydarzeniach na fb, tak też i zrealizowaliśmy naszą wyprawę szlakiem rzek, docierając do Różanegostoku. W sobotni Read more...