Dzisiejszy poranek był raczej rześki. Warunki jak na pielgrzymkową hostelową „pustelnię” umiarkowane. Śniadanie szybkie. A w drodze – „przygody”.
Rower wyposażyłem w nowe opony jeszcze w kraju, dlatego też wykluczyłem „drogowe niespodzianki”. Jednak na wyprawie jak w piosence „wszystko się może zdarzyć”. Wyruszyłem w strugach deszczu, które po kilku kilometrach przerodziły się w ulewę. Moim wybawieniem okazał się most a właściwie przestrzeń pod nim bo tam znalazłem schronienie. Samotność budzi refleksje. Zamieszkać pod mostem? Bez czynszu, remontów, opału i ogrodzeń. Bezgraniczna Wolność!
Jednak zimny podmuch wiatru szybko otrzeźwił mi umysł. Zziębnięty, opatulony w zieloną nieprzemakalną „zbroję” ruszyłem w kierunku dzisiejszego celu. Przede mną zamajaczył znak z kierunkiem i odległością – Leon 130 km! Pierwszy nieoczekiwany przystanek nastąpił szybciej niż zaplanowałem. Po dwóch godzinach jazdy złapałem „gumę”.
Kilkaset metrów pchania mojego „domku ślimaka” do zakładu „vulcanización” i… Jestem uratowany. Mogę kontynuować podróż.

„Podczas takiej wyprawy człowiek na nowo uczy się doceniać proste rzeczy jak smak i aromat gorącej herbaty którą popija, świeże pieczywo jedzone z oliwą, albo możliwość nałożenia suchych skarpetek” – cyt. sms-a Marka.

Właśnie dotarł do Leon’e i jak określił „przedziera się przez miejską dżunglę” do miejsca odpoczynku. Jest godz. 21.30, my w domowych pieleszach a on na pielgrzymim szlaku. Ciepłej kąpieli i pościeli – życzymy. I jak mawiał „klasyk” kolację zjedz na śniadanie będziesz miał więcej czasu na sen – ”

Categories: AktualnościWycieczki

0 thoughts on “Dzisiejszy poranek był raczej rześki.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Wycieczki

Poranną niedzielą po Green Velo

Niedzielę postanowiłem zacząć od zdrowego rowerowego „spacerku”. Im wcześniej tym lepiej. W moim przypadku co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze tylko z rana nie pada tak więc jazda będzie lekka, łatwa i przyjemna. Drugi Read more...

Wycieczki

Kuba – wyspa jak wulkan gorąca…

Właśnie nadszedł ten czas by podbić Amerykę i poleniuchować na karaibskich plażach. Mój imiennik Krzysztof odkrył liczne „rajskie wyspy” jakieś 500 lat temu. Ja zrobiłem to dopiero teraz. Naszą przygodę zaczęliśmy od Meksyku chociaż większość Read more...

Wycieczki

Choinka i spacer w przeddzień astronomicznej zimy!

Choinka i spacer w przeddzień astronomicznej zimy! Początek astronomicznej zimy wypada 21-go grudnia, czyli w środę. Będzie to jednocześnie najkrótszy dzień w roku. Potrwa zaledwie 7 godz. 43 minuty. Zjawisko to przyjęło się nazywać przesileniem Read more...