Dzisiejszy poranek był raczej rześki. Warunki jak na pielgrzymkową hostelową „pustelnię” umiarkowane. Śniadanie szybkie. A w drodze – „przygody”.
Rower wyposażyłem w nowe opony jeszcze w kraju, dlatego też wykluczyłem „drogowe niespodzianki”. Jednak na wyprawie jak w piosence „wszystko się może zdarzyć”. Wyruszyłem w strugach deszczu, które po kilku kilometrach przerodziły się w ulewę. Moim wybawieniem okazał się most a właściwie przestrzeń pod nim bo tam znalazłem schronienie. Samotność budzi refleksje. Zamieszkać pod mostem? Bez czynszu, remontów, opału i ogrodzeń. Bezgraniczna Wolność!
Jednak zimny podmuch wiatru szybko otrzeźwił mi umysł. Zziębnięty, opatulony w zieloną nieprzemakalną „zbroję” ruszyłem w kierunku dzisiejszego celu. Przede mną zamajaczył znak z kierunkiem i odległością – Leon 130 km! Pierwszy nieoczekiwany przystanek nastąpił szybciej niż zaplanowałem. Po dwóch godzinach jazdy złapałem „gumę”.
Kilkaset metrów pchania mojego „domku ślimaka” do zakładu „vulcanización” i… Jestem uratowany. Mogę kontynuować podróż.

„Podczas takiej wyprawy człowiek na nowo uczy się doceniać proste rzeczy jak smak i aromat gorącej herbaty którą popija, świeże pieczywo jedzone z oliwą, albo możliwość nałożenia suchych skarpetek” – cyt. sms-a Marka.

Właśnie dotarł do Leon’e i jak określił „przedziera się przez miejską dżunglę” do miejsca odpoczynku. Jest godz. 21.30, my w domowych pieleszach a on na pielgrzymim szlaku. Ciepłej kąpieli i pościeli – życzymy. I jak mawiał „klasyk” kolację zjedz na śniadanie będziesz miał więcej czasu na sen – ”

Categories: AktualnościWycieczki

0 thoughts on “Dzisiejszy poranek był raczej rześki.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Wycieczki

Dawka słonecznych wspomnień gdy za oknem…?

U każdego zapewne coś innego. Za moim oknem -4 st.C i wszystko lekko oprószone białą pierzynką. W takiej chwili najlepiej jest spędzać czas siedząc w ciepłych kapciach na bujanym fotelu. Wpatrywać się w płonące konary Read more...

Wycieczki

Wilno zdobyte – przez vts – już po raz II-gi

W miniony weekend – a tak naprawdę w niedzielę – już drugi raz braliśmy udział w uroczystościach, które odbywały się na Litwie. A konkretniej ujmując – to w Ostrej Bramie. Do Wilna dotarliśmy na godzinę Read more...

Wycieczki

Rowerem po Eiffla

Dojechaliśmy do stolicy Galii, gdzie odbyte przejażdżki po Paryskich ulicach potwierdziły niezawodność aplikacji w każdym miejscu. Okazuje się, że Europa niedługo może stać się odbiorcą i użytkownikiem naszego produktu. Innowacyjność z Suwałk zawędrowała na francuskie Read more...